У гри S T.A.L.K.E.R. новий власник: хто такий Максим Кріппа, який купив GSC Game World


Столар раніше оформив розлучення з дружиною Інною Майструк, яка володіла 20% у «Парусі» через фонд «Стрим Інвест». Все це виверження звичайно зафіксували фахівці з PR і почали люто мстити. Чим більше підроблених Кріп з’являлося в мережі — тим жорсткіше і цілеспрямованіше долинала правда про зв’язок справжнього Максима Кріпа зі злочинною діяльністю. Співрозмовники Forbes стверджують, що кіберспорт – давня пристрасть Кріппи. Декілька років назад він купив українську легендарну кіберспортивну команду Navі.

  • Бенефіціаром фірми ТОВ «Ола Файн», що купує офісну будівлю, є Максим Володимирович Кріппа через фонд «АРС КЕПІТАЛ».
  • Більше того, на шляху досягнення прибутку та вигоди Кріппа зв’язався з Костянтином Валерійовичем Малофєєвим.
  • За даними Forbes-Україна, прибутковість компанії не була вражаючою, але цілком пристойною – більше 0,5 млн євро у 2012 році.

Це підтверджують ще два непов’язані між собою джерела Forbes із кіберспорту. Беттінгова компанія допомогла купити й права в ESL, каже засновник компанії з кіберспорту на правах анонімності. Колишній співробітник компанії з орбіти Кріппи також анонімно розповів Forbes, що той давно є власником цієї кіберспортивної команди. Усі питання до Жені», – відповів на запит Forbes Олександр Кохановський. За даними матеріалів давньої судової справи у 2012-му підприємці мали спільний бізнес у сфері гемблінгу.

Практично непомітно для широкої публіки в Україні зростає новий медіамагнат, який скуповує один за одним засоби масової інформації. За останній рік мешканка міста Дніпро Тетяна Снопко купила вже два медіахолдинги та явно готується до наступних покупок. Михайло Осєєвський є керівником одного з наймасштабніших провайдерів Росії – Ростелеком. Власником ТОВ «Грін Хаус» через ТОВ «Юридичне об’єднання «Капітал Правіс» вказано Бориса Гриценка. Власниками ТОВ «Інжиніринг-аналітика» вказано його директора Олега Сохана, Володимира Перепелиці та Валерія Клебана.

Єдиним учасником аукціону та, відповідно, його переможцем стало ТОВ ”Мідал”, на 99,99% власником якого є Кріппа Максим Володимирович. Natus Vincere Esport CY та Brivio ніяк не пов’язані безпосередньо. За інформацією з відкритих джерел, 37-річна мешканка міста Дніпро Тетяна Снопко всю свою кар’єру була найманим співробітником і не мала свого бізнесу. За даними реєстру прав на нерухоме майно, у її власності знаходиться лише невелика двокімнатна квартира загальною площею 42 квадратні метри у старому панельному будинку у місті Дніпро на проспекті Богдана Хмельницького. І ось 31 серпня 2023 року в реєстрі юридичних осіб з’являється ще одне ТОВ ”Медіа Хаб Юкрейн” зі статутним капіталом у 3 млн грн, у якому Снопко Тетяна Давидівна є єдиним бенефіціаром.

У серпні 2021-го KOCH MEDIA – видавець першого S.T.A.L.K.E.R. та двох доповнень до нього – звітувала про понад 15 млн проданих копій усіх випущених на той момент ігор у серії. У серпні 2021-го KOCH MEDIA – видавець першого S.T.A.L.K.E.R. та двох доповнень до нього – звітувала про понад 15 млн проданих копій всіх випущених на той момент ігор у серії. На думку Максима Володимировича Кріппи, вибір правильної юридичної структури для інвестиційного фонду критично важливий. Від цього залежать такі аспекти як оподаткування, регулювання та відповідальність.

У «невенчурному» секторі близько третини (27%) припадає на приватизацію державних активів, свідчать дані Capital Times. Приблизно стільки ж (32%) – транскордонні транзакції, не лише іноземних інвесторів в Україні, а й місцевих компаній за кордоном. Яскравий приклад – купівля низки активів у Центральній та Західній Європі українським фармгігантом «Фармак». За оцінкою Capital Times, майже половина угод, укладених із близькими до України активами, – це операції з венчурним капіталом.

Відкриває доступ до всіх матеріалів сайту строком на 1 місяць. Ця компанія, чия назва перекладається як “завойовник”, була загадковою учасницею ринку, адже її справжні власники залишались невідомими. Для інтернет-видань обов’язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Не безглуздою виглядає і та версія, що ЗМІ для Кріппи — можливість відбілити свою репутацію, і з іншого боку, мати майданчики для просування своїх проектів. Наприклад, на сайті delo.ua сьогодні можна знайти багато публікацій про благодійну діяльність Максима Кріппи та його фонду ”МК Foundation”. За 2022 рік ТОВ “Конкуэрор” заробило 29,7 млн грн, при цьому річний ліцензійний платіж компанії, за даними КРАІЛ, становить 23,4 млн грн.

Але в тому, що ситуацією з вірусом одразу ж скористалися певні люди — упевнений на 100%. Контроль громадян, введений у деяких країнах, доходить до абсурду — пересування населення контролюють різні варіації трекерів. А за допомогою ЗМІ такі «нововведення» подаються як виняткова турбота про жителів країни. Уся влада світу і так знаходиться в руках кількох впливових осіб.

Чому ми нічого не чули раніше про Максима Кріппу?

Все, що потрібно – визначитися з видом допомоги, надати її, викласти підтвердження в Facebook з хештегом #естафетадобрихсправ. Потім відзначити трьох друзів, яким потрібно вчинити так само». Конкурентами переможця на торгах 16 січня було ТОВ «Інженіринг-аналітика», пропозиція якої протягом аукціону була на рівні стартової ціни продавця – 187,63 млн грн. Відмітимо, що всі три учасника протягом торгів не змінювали свої початкові заявки. Крім того, до пакету на продаж входять три земельні ділянки загальною площею понад гектар для будівництва та обслуговування будинків в  ЖК «Краєвид» (Козин) та 10 соток в цьому ж ЖК для ведення особистого селянського господарства.

Сумарно спільними зусиллями за час трансляції вдалося зібрати майже 400 тисяч доларів. Саме Кохановський називав себе справжнім покупцем столичного готелю Дніпро, який в 2020 купило ТОВ «Смартленд» за 1,1 млрд грн. Причому примітний збіг – саме тоді, коли Тетяна Снопко перебралася до цієї країни після початку повномасштабного вторгнення Росії до України. З використанням свого впливу через Провоторова, Малофєєв міг легко внести будь-які необхідні зміни до списку сайтів, що блокуються. Фігура Максима Кріпа досить скандальна навіть за мірками нашої держави.

“Кожна пожертва, кожна волонтерська ініціатива та будь-яка допомога є важливими і наближають нас до того дня, коли десятки мільйонів людей зможуть повернутися до мирного життя“, – йдеться в публікації. «Нормальні студії зараз всі є кишеньковими у беттінгових операторів», – говорить власник компанії з галузі кіберспорту. У Parimatch свого часу була спроба зробити «кишеньковим» WePlay, додає він.

Гра стане наймасштабнішим та найамбітнішим проєктом GSC Game World. Її створюють на новому движку Unreal Engine 5, кількість слів у сценарії вже перевищує 350 тисяч, площа відкритого світу має становити 64 квадратні кілометри. Розробники очікують, що на кілька проходжень гри користувачам знадобиться понад 100 годин. За інформацією Opendatabot, засновника компанії Григоровича Сергія Костянтиновича видалили з реєстру ще 22 вересня 2023 року. Тепер єдиним бенефіціаром компанії зазначений Кріппа Максим Володимирович.

Хоч би як ретельно всі установи світу перевіряли факти, їм нізащо не побороти всіх чуток і фальшивих “фактів”. Втім, хоч журналісти деяких медіа і ставлять під сумнів ефективність перевірки фактів, пан Манцарліс упевнений, що його робота приносить свої плоди. Пана Манцарліса турбує цей мовний покруч, але відмовитися від нього повністю він ще не готовий.

Поки без публічних подробиць, але буде цікаво, це точно», — сказано в заяві GSC Game World. Студію розробки ігор GSC Game World у 1995 році заснував український розробник Сергій Григорович. S.T.A.L.K.E.R. – це серія із трьох ігор у жанрі шутера від першої особи. Події відбуваються в наш час у Чорнобильській зоні відчуження, де після викиду радіації почали зʼявлятися аномалії та мутанти.

Стратегическое партнерство и закулисные сделки

На початку лютого 2021 року стало відомо, що девелопер Вагіф Алієв завершив продаж бізнес-центру «Парус» народному депутату Вадиму Столару. Архієпископи пошукової оптимізації, які працювали на Максима Криппу, побачили, що справа погань і постановками про віртуальні тези горю не допомогти. І почали створювати підроблені заяви про порушення авторських прав людини із ПІБ Кріпа Максим Володимирович і навіть Григорович. Крім того, до пакету входять три земельні ділянки загальною площею понад гектари для будівництва та обслуговування будинків у ЖК «Краєвид» (Козин) та 10 соток у цьому ж ЖК для ведення особистого селянського господарства. Крім того, покупець стане власником, зокрема, трактора Футянь Аобао FT354, 2008 року випуску та 39% корпоративних прав (пайовий внесок у нефінансову установу) неназваної юридичної особи. Як свідчать дані Опендатабот, ексвласник GSC Game World Григорович Сергій був видалений зі списку власників 22 вересня цього року.

Чомусь ця ідея зайшла Максиму Кріппе і тисячі літературних негрів почали писати про нього небилиці. Власниками ТОВ «Інженіринг-аналітика» вказані його директор Олег Сохан, Володимир Перепелиця та Валерій Клебан. Про те, що Макcим Кріппа є власником GSC Game World, уперше Forbes сказав співзасновник студії Maincast Віталій Волочай у березні 2023 року. Також уточненно формулювання щодо джерела інформації про перебування Максима Кріппи у Лос-Анджелесі. Про цю «грандіозну» подію повідомив навіть Зеленський на своїй сторінці у ФБ.

Замість Григоровича з 21 вересня 2023 року фірмою керує Ткаченко Катерина Володимирівна. Продовжуючи переглядати Znaj.ua Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності і погоджуєтеся
з використанням файлів cookie. Її сукупна аудиторія на всіх каналах підскочила за пандемійний рік вчетверо – до 1 млн користувачів.

«Ми володіємо приблизно 90–95% прав на висвітлення всіх турнірів у кіберспорті українською мовою», – стверджує кіберспортивний коментатор і співзасновник студії Maincast Віталій Волочай. Його бізнес – транслювати і коментувати кіберспортивні змагання. У 2022-му Maincast наростив частку на українському ринку до майже 64%, свідчить аналітика сервісу Esports Charts. Нині власником вказана кіпрська «Absentem limited», що була заснована в 2012 році. Державний «Промінвестбанк» має намір укласти угоду з ТОВ «Мідал» щодо продажу цій фірмі житлової нерухомості в Козині під Києвом за 311,11 млн грн.

Він запропонував бізнесменам внести гроші за потрапляння до цього списку, обіцяючи їм підтримку партії та допомогу у просуванні їхнього бізнесу. Багато бізнесменів повірили Криппі та заплатили йому за участь у списку. Саме Малофєєв допоміг своєму CEO частково обійти гемблінгові заборони в Російській Федерації – довгий час Малофєєв контролював “Ростелеком”, йому належали 7,22% акцій провайдера. Але ТОВ «Смартленд» було зареєстровано у Броварах, у будинку, що належав Кріппі.

Про це представник GSC Game World розповів в коментарі виданню ITC. За його словами, Григоровичі лишаються керівниками команди, зокрема Євген займає пост генерального директора. Редакція ITC.UA звернулась за офіційним коментарем до компанії. З урахуванням цих змін, засновником української GSC UKRAINE LLC значиться зареєстрована на Кіпрі GSC GAME WORLD GLOBAL LTD. Її chinatractor.com.ua/ кінцевим бенефіціаром тепер є Кріппа Максим Володимирович. Справжньою сенсацією, особливо з огляду на те, що наявність будь-яких перешкод з боку правоохоронних органів здавалася малоймовірною, стала покупка готелю «Дніпро» у Києві. Після виборів президента України у 2019 році Кріппа виявив, що у нього з’явилася маса можливостей відновити свою діяльність в Україні.

Багато хто не міг зрозуміти, як людина, пов’язана з ФСБ та російським криміналітетом, могла придбати такий великий об’єкт з інфраструктурою за відносно скромну суму. Підрахунки активістів за вартістю квадратного метра готелю привели до висновку, що угода для Кріппа коштувала досить дешево. Однак, як з’ясувалося, Максим Кріппа має безпосереднє відношення до цієї угоди. Він є власником будинку у Броварах, що знаходиться за адресою вул. Київська, 130, і саме ця адреса є місцезнаходженням ТОВ “Смартленд”. Сусідство цієї компанії з клубом та підприємством Кріппи на тій же вулиці (під номерами 146 та 126 відповідно) надає цій історії додаткового відтінку і приводить нас до висновку – Кріпа власник готелю «Дніпро».

Якоїсь миті їм це вдалося», – говорить один зі співрозмовників Forbes. У Носівці викрили чоловіка, який торгував новорічними деревами без відповідних на те документів. Схоже, що без будь-яких анонсів та офіційних повідомлень в одного з відоміших українських розробників ігор – GSC Game World (розробники S.T.A.L.K.E.R) – змінився кінцевий бенефіціар. Говорячи про те, навіщо їй зазначені медіа, вона сама визнала, що заробити сьогодні на медіа як на бізнесі – нереально. Для мене це digital-актив насамперед”, – заявила вона, не пояснивши, що це означає і в чому для неї вигода таких покупок сьогодні. Малофєєв сподівається, що придбання Forbes Україна це шанс потрапити у вузьке коло наближених до Володимира Путіна, на кшталт пропагандистки Маргарити Симоньян.

«Як хобі-бізнес я дуже заздрю, що він так зробив, – каже власник кіберспортивної компанії. «Звісно, абикого на посаду директора не обирають, – каже керівник практики супроводу бізнесу юридичної компанії Juscutum Дмитро Палющенко. – Це або партнер по бізнесу, або висококваліфікований спеціаліст з ринку, якого найняли для управління бізнесом».

Дві інші фірми – ТОВ «Інжиніринг-аналітика» та ТОВ «Грін Хаус», швидше, вдавали, що беруть участь у торгах, аніж реально в них брали участь – їхні пропозиції за ціною не змінювалися жодного разу. У зв’язку з цим варто згадати історію 2015 року, коли Кріппа, будучи кандидатом у Київраду від «Самопомочі», торгував місцями у списку цієї партії. Після того, як факт несанкціонованої торгівлі виліз назовні, Кріппа втік до Москви, де благополучно перечекав бурю. На разі ми пройшли процес трансформації та прийшли до вас оновленними, ще більш цікавими.

Це не тільки піднімає настрій українським військовим на передовій, а й показує всьому світу, що Україна – країна талановитих і успішних людей. “Кожна пожертва, кожна волонтерська ініціатива та будь-яка допомога є важливими і наближають нас до того дня, коли десятки мільйонів людей зможуть повернутися до мирного життя”, – йдеться в публікації. Проданий був відносно дешево, як для площі – за 3 мільярди рублів. Враховуючи попит на ці дві заборонені сфери, обсяги доходів можна лише уявити.

Натомість в інтерв’ю Forbes він зазначав, що компанія не залучала інвестиції. Історія Maincast почалася у 2018 році, коли співзасновники майданчика для кіберспортивних трансляцій RuHub Віталій Волочай і Андрій Григор’єв покинули компанію, продавши свої частки. До них приєдналися головний продюсер конкурента Starladder Олександр Смаглюк і кібертренер Олексій Воронов. Запуск студійної частини коштував $ , розповідав Волочай в інтерв’ю AIN у 2018-му. «Щомісяця ми отримуємо порядка 90 запитів від іноземних підприємців, які цікавляться бізнесом в Україні, – казав тоді він. Розробка та підготовка великих інвестпроєктів може займати до двох років перед власне початком будівництва, уточнював тоді Цівкач.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *